Sposoby na  złe emocje

Złych emocji jest wiele: złość, zazdrość, żal, uraza. One nas obciążają, nie pozwalają iść dalej lekkim krokiem. Jak się można od nich uwolnić?

Jeżeli negatywne myśli o danej osobie lub zdarzeniu z nią związanym nachodzą Cię często i nie potrafisz sobie z nimi radzić, zastosuj znaną metodę przekładania zegarka/bransoletki z jednej ręki na drugą. Ile razy negatywne myśli pojawią się w Twojej głowie, przełóż zegarek na drugą rękę. Zobaczysz jak często „myśli mrówki” mącą Twój spokój. W końcu sama czynność stanie się tak uciążliwa, że zrezygnujesz ze złych myśli o…

Kolejną skuteczną metodą jest pisanie listów do… Siądź spokojnie wieczorem w ulubionym fotelu, gdy domownicy już śpią. Stwórz miłą atmosferę, zapal świecę i zacznij pisać wylewając wszystkie pretensje i żale do danej osoby. Ulżyj sobie, ale nie wysyłaj tego listu J, tylko go spal. Czynność powtarzaj tak długo aż złość, czy żal nie stracą na sile. Jednym wystarcza napisanie listu 3-krotnie inni potrzebują ich wielokrotności. Metoda do tej pory przynosiła pozytywne rezultaty. Jest więc nadzieja, że i tym razem będzie skuteczna.

Możesz też wziąć jabłka i na każdym napisać imię osoby, której nie lubisz, masz do niej pretensje, czujesz urazę. Wszystkie jabłka wrzuć do torby i noś je wszędzie ze sobą przez kilka dni. Przekonasz się, jakie ciężary nosisz żywiąc do kogoś urazę. Jak to szkodzi dosłownie Twojemu zdrowiu – w przypadku noszonych jabłek  – kręgosłupowi.  Jak szkodliwe jest noszenie i pielęgnowanie w sobie negatywnych uczuć – dosłownie i w przenośni.

Noszenie w sobie negatywnych emocji generuje stres, jest trucizną dla duszy.

Przebaczyć to wyzwolić siebie z mroku myśli. Przebaczenie to nie akceptacja złych czynów, zachowań lecz ograniczenie ich wagi. Przebaczając to Ty odnosisz największą korzyść. O przebaczeniu nie musi wiedzieć druga osoba, to jest Twój akt – to akt wolności. Gdy już wyrzucisz z torby jabłka poczujesz prawdziwą lekkość duszy i ciała.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 1 =