MASZ TALENT i co z nim robisz?

Każdy człowiek rodzi się z pewnymi przymiotami, które nazywamy talentami. Każdy bez wyjątku, Ty, Ja, Ona, On. I co z nimi robimy w trakcie trwania naszego życia?

Może pragnąłeś zostać lekarzem? Widziałeś już siebie jako osobę pomagającą innym ludziom, widziałeś dumę rodziców i krewnych. Tak, to by było TO. Miałeś świetne wyniki z biologii i chemii. Dostałeś się na studia medyczne – jedne z najtrudniejszych. I co? Niezdany egzamin podciął Ci skrzydła, zniechęcił. Widziałeś już dalej tylko trudności do których nie byłeś przyzwyczajony – przecież byłeś tak zdolnym uczniem. W końcu zrezygnowałeś z tego, o czym marzyłeś.

Zapomniałeś, że

pasję i talent należy dokarmiać wizją celu bez względu na okoliczności.  

Zagubisz swój talent również wtedy, gdy zaczniesz „rozmieniać się na drobne”, poświęcać czas zbyt wielu sprawom, nie angażując się umysłem, ciałem i duszą w to, co kochasz.

Czy masz odwagę iść za głosem serca, predyspozycjami, za swoim talentem i robić to, co lubisz wiedząc, że będzie raz dobrze, raz źle?

 Ale to nic, Ty i tak będziesz odczuwać radość, bo zobaczysz sens swoich działań.

Gdy nie zaryzykujesz i nie poświęcisz się temu co kochasz, do czego masz predyspozycje/ talent nie doznasz spełnienia. Gdy robisz coś z pasją, wtedy odczuwasz sens życia. Pewnie powiesz „ale z czegoś trzeba żyć”. Masz rację.  Dobrze jeżeli to co robisz z przyjemnością pozwala ci godnie żyć. Jeżeli jednak wykonujesz zawód tylko ze względu na pieniądze, to mimo wielu możliwości jakie dają pieniądze nie zaznasz spełnienia.

Czy wiesz jak pięknie jest rano budzić się z myślą, że masz do zrobienia COŚ co angażuje TWOJE ZMYSŁY, SERCE I DUSZĘ? Nie?! Może już czas aby tego doświadczyć.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 5