Czego oczekujemy od siebie wzajemnie?

 

„Istotą mężczyzny jest siła,

           Istotą kobiety jest piękno”

J & S Eldredge

Nadchodzące święto Walentynki zachęciło mnie do refleksji nad wzajemnymi oczekiwaniami kobiet i mężczyzn.

Czego więc kobieta oczekuje od mężczyzny?

Kobiety pragną mężczyzn silnych fizycznie i psychicznie. Silnych nie poprzez brutalne słowa czy zachowania, lecz takich, którzy potrafią przemówić w obronie kobiety, którzy z kobietą rozmawiają, a nie milczą. Gdy nasz mężczyzna milczy, wtedy „usychamy”. Zwykłe „jak spałaś?”, „jak się czujesz?” jest oznaką czułości. Ważna jest siła mężczyzny, która potrafi nas chronić przed krzywdą psychiczną, emocjonalną.

Znajoma opowiedziała mi o rozmowie z synem, któremu próbowała zwrócić uwagę na niestosowne zachowanie jego żony, a jej synowej. Była zaskoczona, gdy usłyszała, że to jest kobieta, którą wybrał na dalszą drogę swojego życia i nie pozwoli aby ktokolwiek mówił o niej źle. Jaka była jej reakcja? Powiedziała mi, że była to jedna z ważniejszych lekcji życiowych. Po chwili zastanowienia odpowiedziała synowi „Masz rację. Dobrze Cię wychowaliśmy. Jesteś człowiekiem dającym poczucie bezpieczeństwa żonie i dzieciom. Zawsze staniesz w ich obronie.”

Jako kobiety marzymy o tym, by mężczyzna stanął między nami a atakującymi nas ludźmi.

Jak widzimy – siłą mężczyzny jest siła serca.

Mężczyzna używający tej siły pięknieje w naszych oczach, staje się bardziej atrakcyjny, bardziej przystojny bez względu na fizyczność. Fizyczność potrafi zauroczyć i kiedyś mija, dobroć serca pozostaje na zawsze.

„Istotą kobiety jest piękno”.

Piękno to nie tylko powierzchowność, lecz Istota zamieszkująca w Kobiecie. Mężczyźni oczekują pięknego otoczenia stworzonego przez kobietę, ciepłego klimatu, miłego i spokojnego jej usposobienia.

Kobiety wpływają na świat współdziałając z mężczyznami. Upiększają swoje domy poprzez kolory, kwiaty, porcelanę. Upiększają swoje ciało, malują twarz, paznokcie, farbują włosy, zakładają biżuterię – wszystko po to, aby być jeszcze piękniejsze. Piękno jest istotą kobiecości i jedną z najbardziej niezrozumiałych cech. Każda kobieta rodzi się piękna. Blokują nas tylko obawy i wątpliwości.

Obawy i wątpliwości nie pojawiają się, gdy ktoś Cię słucha, gdy jesteś dla niego ważna, gdy ktoś troszczy się o Ciebie, chce Cię głębiej poznać, gdy jest uważny na Ciebie. Obawy pojawiają się wtedy, gdy  opieki mężczyzny jest kobiecie za mało.

Piękno kobiety potrafi ujawnić się również wtedy, gdy kobieta znajduje spokój ducha. Wtedy jest ostoją i pocieszeniem dla innych. Ona już wie, że nieustanna walka wyniszcza. Spokój ducha bierze się z poczucia własnej wartości. Dzięki temu kobieta pozwala wzrastać innym i to buduje jej piękno.

Jestem miłośniczką ogrodów. Pewnego razu przejeżdżałam obok ogrodnictwa, które zachwyciło mnie aranżacją roślin. Zatrzymałam się, żeby przyjrzeć się temu z bliska. Chodziłam zauroczona między rabatami. W końcu podeszłam do pracującego tam mężczyzny, który okazał się być właścicielem i wyraziłam swój zachwyt. Jego radość była wielka. Powiedział, że to dzieło jego rąk i osób z nim współpracujących. Jako zespół mieli piękny zwyczaj zasiadania przy stole w altanie na koniec każdego dnia. Był to okres, kiedy mogli nacieszyć się sobą, bo w ciągu dnia pracy nie było na to czasu. Zostałam zaproszona na to spotkanie i doświadczyłam ich pogody ducha, humoru, radości i miłości z jaką podchodzili do codziennych obowiązków. Przyciągnęło mnie piękno, które stworzyli ludzie o radosnym i spokojnym usposobieniu. Dane mi było poznać i zagłębić się w sekret stworzonego przez nich piękna.

Kobieta również pragnie aby mężczyzna zagłębił się w sekret jej piękna. Przy kobiecie, która tego doświadcza, mężczyzna czuje się wolny, może być sobą.

Piękna kobieta

nie żąda, ona ma nadzieję

nie drąży, lecz zadaje właściwe pytania, bo jest szczerze zainteresowana

odsłania swe piękno, bo ma do zaoferowania serce.

 

 

Wolne myśli:

Gdy dopadają Cię wątpliwości możesz poprosić Anioła, aby stanął na ich krawędzi i pilnował aby się nie rozwinęły złe myśli

Usłyszałam kiedyś takie zdanie : „Ozdobą kobiety jest serce o nienaruszalnym spokoju i łagodność ducha”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 + = 87